P.tesi-Cuma / 12:00 - 18:00

Ayla KÖSEOĞLU

Ayla Köseoğlu, 1941 yalında Balıkesir’de doğdu.1960 yılında Burdur Kız Enstitüsü’nden mezun olduktan sonra atandığı ilk görev yeri, Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde öğretmenliğe başladı. Sonraki yıllarda ise öğretmenlik mesleğine İstanbul’da devam etti.
Öğretmenliği bıraktıktan sonra da gençlerden ve öğrencilerden kopmayarak, hayatı boyunca aydın öğrencilerin yetiştirilmesine maddi ve manevi katkıda bulundu.
Yaşamının son anına kadar bu yardımlarını devam ettirdi.
Bu burs fonu onun anısına, mirasını devam ettirmek amacıyla açılmıştır.


Bu Özel Burs Fonu’na https://fonzip.com/kursunkalem/bagis
bağlantısından veya TR520005901220130122006457
numaralı hesabımıza açıklamaya “Ayla Köseoğlu Fonu” yazarak bağış yapabilirsiniz.

Ayrıca sevdiklerinize özel gün, tebrik ve taziye amaçlı dijital sertifika gönderilmesi için aynı yollarla bağış yaparak, açıklamaya, örneğin doğum günü tebriki amaçlıysa, “Ayla Köseoğlu Fonu- ad, soyad doğum günü tebriki” yazarak göndermenizi ve tebrik alıcısının e-posta veya cep telefonu bilgilerini 05322013666 numaralı telefona whatsapp üzerinden yazmanızı rica ederiz.Doç.Dr. Ömer TÖMEK

Tarım duayeni Doçent Doktor Ömer Tömek, 11 Kasım 2022’de sonsuzluğa uğurlandı. Bir akademisyen, kuram ve uygulamayı birleştiren, tarımsal üretimden kopmayan ve bilgisini halk diliyle paylaşan bir bilim insanı olarak pek çok hayata dokundu.
Ailesi tarafından oluşturulan Özel Burs Fonu, Ziraat Mühendisi adayı öğrencilere burs sağlamaktadır.


Bu Özel Burs Fonu’na https://fonzip.com/kursunkalem/bagis
bağlantısından veya TR520005901220130122006457
numaralı hesabımıza açıklamaya “Ömer Tömek Fonu” yazarak bağış yapabilirsiniz.

Ayrıca sevdiklerinize özel gün, tebrik ve taziye amaçlı dijital sertifika gönderilmesi için aynı yollarla bağış yaparak, açıklamaya, örneğin doğum günü tebriki amaçlıysa, “Ömer Tömek Fonu- ad, soyad doğum günü tebriki” yazarak göndermenizi ve tebrik alıcısının e-posta veya cep telefonu bilgilerini 05322013666 numaralı telefona whatsapp üzerinden yazmanızı rica ederiz.

Kurşun Kalem Özel İsimli Burs Fonları

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı altında Özel Burs Fonu oluşturabilirsiniz. Adını sizin koyduğunuz ve Yönetim Kurulumuzca onaylanan özel bir burs fonu oluşturmak ve bu fondan bursları öğretmen adaylarına veya başka bir meslek grubundaki öğrencilere verebilmek mümkündür.

Aileniz veya sevdikleriniz adına burs fonu oluşturmak için aşağıdaki formu doldurarak bizlerle temasa geçebilirsiniz.Kurşun Kalem'de Özel Burslar Nasıl Verilir?

Özel burs fonu nasıl ödenir?
Özel Burs Fonu oluşturulduğunda, fon sahibi belirli bir sayıda bursu taahhüt eder ve bedelini vakfa yatırır. Yıl içinde yapılan bağışlarla bu tutar artarsa, bir sonraki dönemde Vakfın burs alan öğrencilerinin yedek listesinden henüz burs alamayanlara burs atanır.
Özel burs fonu oluşturmak için koşullar nelerdir?
Özel burs fonu oluşturmak için ilgili form doldurularak başvuru yapılır. Her yıl belirlenen aylık burs bedeli ile en az 3 kişiye burs tutarı yatırılarak özel isim verilen burs fonu başlatılabilir. Burs Fonunun adı Yönetim Kurulu'nca onaylanmalıdır. Belirlenen tutar da yatırılarak bu burs duyurulur.
Kurşun Kalem burslu öğrencileri nasıl seçilir?
Vakfımızda her yıl burs başvuruları web sitemiz üzerinden toplanır. Burs Komitesi toplanarak adaylarla görüşmeler yapar ve vakfın kaynakları ile uyumlu olarak burs verilecek öğrencileri seçer.
Özel bursların verileceği öğrenciler nasıl seçiliyor?
Özel isimli burslar, eğer başka bir meslek grubu seçilmezse, öğretmen adaylarına verilir. Öğretmen adayları her yıl Burs Komitemiz tarafından seçilir. Özel burs fonu sahibi, özel fonun verebileceği burs tutarını ve adedini önceden belirler ve taahhüt eder.
Özel bursları belli bir meslek grubuna verebilir miyim?
Evet, verilebilir. Bunu belirtirseniz, o meslek grubuna yönelik duyuru yapılacaktır. Eğer belirtmezseniz, burs fonu öğretmen adaylarına yönlendirilecektir.
Yıllık taahhüt ne demektir?
Özel Burs Fonu oluşturan kişi veya kurum, fon tutarının peşin öder veya en geç 9 ayda ödemek üzere taahhüt verir. Bu taahhüt Burs Fonu’nun her yıl başında oluşturulması sırasında yenilenir.